GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålfat 6124189
*
nr 612 4189
Skålfat
2 st. 1700-/1800-tal, keramik, troligen Italien, dia 28
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2009
kl 19:05:34
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålfat troligen italien
-
6594 Skålfat
silver, London. Diameter: 11,5. Vikt, 100 gr ca
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:36
*
Skålfat
nr 612 4189
Skålfat
2 st. 1700-/1800-tal, keramik, troligen Italien, dia 28
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2009 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålfat troligen italien
-
6594 Skålfat
silver, London. Diameter: 11,5. Vikt, 100 gr ca
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:36



